Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč je dobré se štěňátkem školku navštěvovat? Jak to ve školce probíhá?

Školička pro štěňátka se těší nejen velké účasti žáků, ale i velké oblíbenosti. Svědčí o tom i fakt, že téměř každé cvičiště pro psy tuto službu již nabízí.

Školka pro štěňátka

 

Do školky mohou přicházet štěňátka od třech měsíců věku, po základním očkování. Hlavním účelem je pejsky dobře socializovat, protože socializace je základ. Pejskové jsou mezi sebou v kontaktu, setkávají se s cizími lidmi, jiným prostředím, mají spoustu nových podnětů k prozkoumávání. Jejich majitelé mají možnost se hned na začátku dozvědět vše potřebné o výchově pejska, dostává se jim mnoho rad a v neposlední řadě svého miláčka unaví a pravdou je, že štěňátka se na svoje setkání a cvičení velmi těší.

Školka pro štěňata 

Ve školičce se štěňátka učí základním povelům, vše formou her a odměn. Tím nejdůležitějším, co musí umět každý pejsek, je přivolání. Nejlepší je začít s učením tohoto povelu právě od štěňátka, a tak i ve školce to je jedna z hlavních náplní a procvičují si to pejsci na každé hodině. Učí se slyšet na svoje jméno, i když mají plné tlapky práce s provokováním svého souseda ke hře. Dále se učí povely „sedni" a „lehni", které většina štěňátek velmi rychle chápe a bývá to jedna z prvních věcí, co se štěňátka naučí. Už i s takovými prcky se trénuje chůze u nohy. Na pamlsek v ruce a při správném vedení štěňátko nadšeně šlape.

Školka pro psy
Samozřejmě nic se nesmí přehánět a tato chůze u nohy se omezí jen na pár kroků či krůčků. To však stačí, protože štěňátka jsou velmi učenlivá a při pravidelném trénování se jen a jen zlepšují. Ve výcviku obecně platí, že méně je více, a proto je dobré cvičit štěňátko jen velmi kratičkou dobu. Přesto ale musím doporučit nenechat cvičení jen do hodiny školičky, ale trénovat poctivě i doma, nejlépe minutku dvě každý den.


Zpestřením některých hodin je i zdolávání překážek. Například agility tunel je u štěňat moc oblíbený nebo kladina, na které jsou občas pejsci nejistí, ale stačí, aby překonali překážku jednou nebo dvakrát a už si na ní počínají taky jistě. Po skončení cvičení se všichni pejskové vypustí, to je pro ně ta největší odměna a pro majitele nelehký úkol očima uhlídat toho svého mazlíčka. 

Školka pro pejsky

Zatímco si pejskové spolu hrají, majitelé probírají příhody a radí se, co a jak při výchově a dalším výcviku.

 

Na cvičišti, kam docházím, je školička tak naplněná, že se rozdělila na několik skupin. Štěňátka od 3 měsíců do 5 měsíců věku, další skupina je od 5 měsíců věku a nově se otevřela i školka pro malá plemena. To proto, aby se takový krysařík nemusel bát, že ho zašlápne třeba bernardýn.

 

Majitelé berou školku vážně a velmi často, když vyjdou ze školky, zapojí se do dalšího výcviku už mezi dospělé psy. Mnohdy začnou skládat zkoušky nebo se pustí do jiného psího sportu.

Školka pro štěňata 

Školička pro štěňátka je dle mého názoru opravdu užitečná a doporučuji její navštěvování všem, především začínajícím pejskařům. Nenechte se mýlit, ale nejde jen o trénování pejska, ale hlavně majitel, tedy psovod, se vše musí naučit.